WYDARZENIA

Niedziela Miłosierdzia "Pan mój i Bóg mój" - Jezu ufam Tobie!

8 kwietnia 2018 r. to kolejna Niedziela Miłosierdzia Bożego. Przed mszami św. wspólnota parafialna odmawiała Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Dzisiejsza niedziela rozpoczęła obchody kolejnego Tygodnia  Miłosierdzia do którego w homilii odniósł się ks. Edward  (goszczący w naszej parafii). Nawiązał również do Ewangelii w której słowa Pana Jezusa „ błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli” skłoniło do refleksji i pytania: -  Jacy jesteśmy? - Czy niewierni jak Tomasz Didymos ?, czy możemy za Nim powtórzyć „Pan mój i Bóg mój”?

Święto Miłosierdzia Bożego dla całego Kościoła ogłosił Papież Jan Paweł II  w dniu kanonizacji Siostry Faustyny - 30 kwietnia 2000 roku.

W naszej parafii to szczególny dzień ze względu na uroczyste poświęcenie obrazu Jezusa Miłosiernego na Mszy św. o godz. 12. Obraz „Jezu ufam Tobie” do naszego kościoła ufundowała Pani Aleksandra Wołosiuk z Pogorzelca wraz z Rodziną.