OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Ogłoszenia Parafialne - XXVI Niedziela Zwykła 1.10.2023 r.

1.Witamy w naszej parafii ks. kleryka Bartosza Grzywacza, który wygłosi nam słowo Boże oraz zbierze ofiary na utrzymanie WSD diec. siedleckiej.

 2. W dzisiejszą niedzielę, z racji pierwszej niedzieli m-ca, zmianka różańcowa w kościele KŻR z Motwicy.

3. Po Mszach św. w tygodniu przyjmowane są intencje na rok 2024.

4.Za kilka dni w październiku w Watykanie rozpocznie się Synod biskupów. Prosimy o modlitwę różańcową w intencji Synodu, Ojca Świętego, biskupów i wszystkich jego uczestników, niech towarzyszy im szczególna asystencja i światło Ducha Świętego.  

5. W liturgii tygodnia obchodzimy: 2 października – wspomn. św. Aniołów Stróżów; 4 października – wspomn. św. Franciszka z Asyżu, 5 października – wspomn. św. Faustyny Kowalskiej, 7 października – wspomn. NMP Różańcowej.

6. W tym tygodniu przypada: pierwszy czwartek miesiąca (od 16.00 Adoracja NS i różaniec), pierwszy piątek (Adoracja NS, różaniec i spowiedź od 16.00) i pierwsza sobotę (od 16.00 Adoracja NS i różaniec).

7. Od 2 października (do końca marca) w dni powszednie wieczorne Msze święte będą odprawiane o godz. 17.00. a ostatnia Msza św. w tym roku w Romanowie będzie odprawiona w niedzielę 22 października.

8. Rozpoczęliśmy różańcowy miesiąc, październik – zapraszamy wszystkich do pobożnego udziału w nabożeństwach różańcowych, które będą odprawiane w naszym kościele: w dni powszednie o godz. 16.30 (po nabożeństwie będzie sprawowana Msza święta); w niedziele - przed Mszą świętą o godz. 8.00, czyli o 7.20 – poprowadzi za tydzień Motwica i przed Mszą św. o godz. 12.30, czyli o 12.00 – przez wszystkie niedziele października poprowadzą kandydaci do I Komunii św.. W tym tygodniu prosimy o prowadzenie różańca: poniedziałek – lektorzy, wtorek – ministranci, środę – wierni z Wygnanki, czwartek – wierni z Pogorzelca, piątek – wierni z Dębowa, sobotę – kandydaci do Bierzmowania – (odpowiedzialny pan katecheta Sławek).Prosimy także o codzienną modlitwę różańcową w naszych rodzinach. Za odmówienie jednej części różańca w kościele, kaplicy, a także w rodzinach, czy pobożnym stowarzyszeniu można uzyskać odpust zupełny.

9. W sobotę również po Mszy św. odbędzie się spotkanie organizacyjne kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców.

10. W nowym „Echu Katolickim” warto przeczytać: O czym Maryja zapewnia odmawiających ku jej czci Różaniec? Powołanie i misja mężczyzn w Kościele. „Znaleźć Bożą ścieżkę” – rozmowę z duszpasterzem Kół Gospodyń Wiejskich naszej diecezji. Materiały formacyjne dla Kół Różańcowych.

11. W ostatnich dniach odeszła do Pana śp. Jadwiga Ruszyńska (l. 73) z Czeputki… wieczny odpoczynek

Ogłoszenia Parafialne - XIX Niedziela Zwykła 13.08.2023 r.

1. Przeżywamy dziś kolejny dzień fatimski. Po Mszy św. o godz. 12.30 różaniec i procesja wokół kościoła. Prowadzą Dańce i Czeputka.

2. We wtorek 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP (Matki Bożej Zielnej) i wielkie Święto narodowe, upamiętniające rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z 1920 roku. Z racji uroczystość jesteśmy zobowiązani uczestniczyć we Mszy świętej. Msze święte z błogosławieństwem ziółw kościele i kaplicach jak w niedzielę. Pamiętajmy w modlitwie o poległych za Ojczyznę; na naszych domach wywieśmy biało-czerwoną flagę.

3. W przyszłą niedzielę 20 sierpnia w naszym kościele o godzinie 12.30, zostanie odprawiona Msza święta dziękczynna za tegoroczne żniwa która, rozpocznie gminne uroczystości dożynkowe.

4. Jutro 14 sierpnia o godz. 5.00 rano z kościoła w Wisznicach wyruszy 25. pielgrzymka do Kodnia. Uczestników pielgrzymki prosimy o uszanowanie jej religijno-pokutnego charakteru, wzięcie różańca i ubranie odpowiedniego skromnego stroju. 

5. Dzisiaj w Kodniu rozpoczynają się trzydniowe uroczystości 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Kodeńskiej. Zachęcamy do uczestnictwa w tych wielkich wydarzeniach.

6. W związku z powodzią, która w ostatnich dniach nawiedziła Słowenię, powodując ogromne zniszczenia i ludzkie tragedie, biskup siedlecki Kazimierz Gurda – odpowiadając na apel przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski arcybiskupa Stanisława Gądeckiego – prosi wszystkich diecezjan o modlitwę za poszkodowanych i przeprowadzanie zbiórki do puszek w uroczystość Wniebowzięcia NMP 15 sierpnia. 

7. Parafia Wisznice organizuje wyjazd do Leśnej Podlaskiej na Pielgrzymkę Żywego Różańca - w sobotę 26 sierpnia br. Koszt: 25 zł., wyjazd o godz. 8:00. Informacje i zapisy u Pani Elżbiety Kuchty, naszej  zelatorki  parafialnej.

8. W nowym Echu Katolickim warto przeczytać: Czym dla młodych z naszej diecezji był udział w Światowych Dniach Młodzieży? Co można, a czego nie wypada robić podczas Liturgii? Św. o. Maksymilian Kolbe znany jest głównie z tego, że oddał swoje życie za drugiego człowieka - po latach światło dzienne ujrzały także inne dowody jego świętości. 

     9. Zapowiedzi:

     Kacper Jurczuk, kawaler, zam. w Holeszowie, par. tut. i Roksana Bernadetta Kulawiuk, panna, zam. we Włodawie, par, Najświętszego Serca Jezusowego, zapowiedź druga.

     Krzysztof Siwek, kawaler, zam. w Holeszowie, par. tut. i Kamila Trochimiuk, panna, zam. w Holeszowie, par. tut., zapowiedź druga