WIELKI PIĄTEK
Wielki Piątek stanowi czas głębokiej refleksji nad męką oraz śmiercią Jezusa Chrystusa. To dzień, w którym nie sprawuje się Eucharystii. Celebrans wchodzi w ciszy, przez chwilę przed ołtarzem leży krzyżem. Czytany jest opis Męki Pańskiej według św. Jana, kluczowy element to adoracja krzyża.
TRIDUUM PASCHALNE W 2025 R.
Od Wielkiego Czwartku, który w tym roku przypada 17 kwietnia, rozpoczęliśmy uroczyste obchody Triduum Paschalnego, w czasie, którego wspominamy mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Wielki Czwartek to również szczególne święto kapłanów.Podczas Mszy św. modlimy się za ustanowienie sakramentów: Eucharystii i kapłaństwa podczas Ostatniej Wieczerzy. Po Mszy św. Najświętszy Sakrament w procesji został przeniesiony do ciemnicy, gdzie rozpoczęła się adoracja.
Przed Mszą św. Ksiądz Proboszcz otrzymał kwiaty w podziękowaniu Jego posługę w naszej parafii..Pani Wiesława i Pan Robert złożyli życzenia w imieniu Parafian, a od dzieci i młodzieży życzenia złożyły Zosia, Ania i Zosia życząc obfitych łask Bożych, zapału i wytrwałości w posłudze kapłańskiej, aby Pan Jezus był przewodnikiem, a Matka Boża otaczała płaszczem swej opieki. Niech Księdza posługa przynosi obfite owoce, a Pan Bóg obdarza siłą, zdrowiem i pokojem.
X Kongres Kół Żywego Różańca w Radzyniu Podl. - 22 marca 2025 r.
Za nami X Kongres Różańcowy Diecezji Siedleckiej w Radzyniu Podlaskim. Tegoroczny Kongres odbył się pod hasłem "Ewangelizacja z różańcem w ręku". W spotkaniu wzięło udział ok.2 tysięcy członków Kół Żywego Różańca. Z naszej parafii wzięło udział 8 osób. Punktem centralnym była Msza św. pod przewodnictwem bp Grzegorza Suchodolskiego. W homilii ks. Biskup powiedział, „ że żadne Koło Żywego Różańca nie może zamknąć się tylko na samą modlitwę, choć jest ona bardzo ważną i przepiękną formą kontaktu z Bogiem oraz formacji duchowej każdej wspólnoty. Jednak dzisiejsze czasy wymagają od nas wyjścia z Wieczernika i głoszenia, chociaż może to być trudne, mozolne czy niewygodne. Ale to właśnie wtedy możemy spotkać kogoś, kto szuka Boga, kogoś kto niedowierza w Miłość i swoim świadectwem możemy wskazać mu kierunek.
MODLITWA bez ŚWIADECTWA jest niepełna!
ŚWIADECTWO bez MODLITWY jest niepełne... „
Konferencję o ewangelizacji wygłosił ks. dr Tomasz Bieliński. Sympatycznym punktem programu była prezentacja dziecięcych kół różańcowych, których w diecezji jest już 17.
Nowo powołani Zalatorzy ( u nas Pani Edyta Cenian) otrzymali z rąk diecezjalnego Moderatora KŻR ks. Grzegorza Koca świecę i dokument z nominacją na pełnienie funkcji Zelatora Parafialnego.
Relację można obejrzeć na kanale youtube pod linkiem:
https://www.youtube.com/watch?v=nlu6f_Pbh4c
PIELGRZYMKA JUBILEUSZOWA DO RZYMU
-
-
Pod duchowym przewodnictwem ks. Piotra Domańskiego i ks. Mateusz Sudowicz w dniu 16 lutego 2025 r. grupa 29 pielgrzymów z parafii w Wisznicach i Motwicy udała się na pielgrzymkę do Rzymu. Odbywając pielgrzymkę w Roku Jubileuszowym chcieliśmy nawiedzić ważne miejsca, przejść przez Drzwi Święte, uzyskać odpust oraz wyprosić, jak najwięcej Bożych łask dla siebie, swoich rodzin i parafii, a przede wszystkim umocnić relację z Panem Bogiem. Jedna z uczestniczek relacjonuje, „że każdy z uczestników pielgrzymki, nosi w sercu wiele różnych intencji, czasami trosk, z którymi chce się zmierzyć, na które po ludzku nie ma siły i szuka drogi do rozwiązania, drogi do Boga; próbując uprosić też łaski i mieć siłę do tego, żeby pokonywać te swoje codzienne trudności. Dodaje, że pielgrzymując do świętych miejsc, ludzie niosą intencje – własne oraz znajomych czy przyjaciół – które może nieraz są niewypowiedziane, ale „drzemią głęboko w sercach”. „Myślę, że Pan Bóg wie najlepiej, czego każdemu z nas potrzeba i my mamy taką nadzieję, że właśnie te nasze głęboko w sercach ukryte intencje to właśnie w tym miejscu będą usłyszane” - powiedziała.
Krzyż Jubileuszowy jest centralnym symbolem obchodów Roku Jubileuszowego Został on zaprojektowany przez włoskiego artystę Riccarda Izziego i wykonany z wysokiej jakości drewna. Przedstawia Chrystusa Chwalebnego – znaku nadziei i zbawienia. Na odwrocie krzyża znajduje się logo Roku Jubileuszowego 2025. Z tym Krzyżem przekroczyliśmy Drzwi Święte w Bazylice Św. Piotra rozpoczynając 5-dniowe pielgrzymowanie.
Oto relacja zdjęciowa:
KONCERT KOLĘD
Dnia 2 lutego obchodziliśmy święto Ofiarowania Pańskiego. To wyjątkowy dzień, w którym Kościół wspomina moment, gdy Maryja i Józef zanieśli Dzieciątko Jezus do świątyni jerozolimskiej, by ofiarować Je Bogu. Miniona niedziela to ostatni dzień, w którym podczas liturgii Mszy św. wykonuje się kolędy i już się ich nie śpiewa.
W naszym kościele ten okres zamknął piękny Koncert kolęd zatytułowany „ Mario, czy już wiesz?”. Koncert w wyjątkowy sposób wprowadził nas wiernych w radosne uwielbienie Jezusa Zbawiciela. Koncert zorganizowany przez Wójta Gminy Sosnówka – Marcina Babkiewicza, Proboszcza Parafii pw. Nar. NMP w Motwicy – ks. Piotra Domańskiego, Gminny Ośrodek Kultury w Sosnówce – Panią Jolantę Mikulską i Szkołę Podstawową w Motwicy - Panią Marię Sidor.
W koncercie wystąpili uczniowie klasy III oraz soliści: Alicja Kociuk, Marcelina Bobruk, Natalia Szrama, Gabriela Lewczuk vel Leoniuk, Zofia Litwiniuk, Anna Brodzka i Magdalena Litwiniuk przygotowane pod kierunkiem Pani Izabeli Koprianiuk. Koncert swoim występem uświetniła Natalia Raczkowska oraz Zespół Śpiewaczy z Rozwadówki, Zespół Biesiadnicy z Żeszczynki, Kapela Ludowa z Gościeradowa i zespół „Takie trio”. Występy spotkały się z ogromnym entuzjazmem zgromadzonych, którzy nagrodzili artystów gromkimi brawami.
PIELGRZYMKA DO RZYMU
Rok 2025 jest ogłoszony bullą Spes non confundit (Nadzieja zawieść nie może) Papieża Franciszka ROKIEM JUBILEUSZOWYM. Rok jubileuszowy rozpocznie 24 grudnia 2024 roku, a zakończy 6 stycznia 2026 roku. W naszym dekanacie jest organizowana pielgrzymka do Rzymu w dniach 16 - 20.2025 r.
Szczegóły poniżej:
Niedziela, 16.02.2025 r.
Wylot z Warszawy o godz. 16:00 (za dopłatą możemy zorganizować transport w niedzielę i w czwartek z/do Wisznic), lotnisko Fiumicino, przejazd autobusem do hotelu, obiadokolacja.
Poniedziałek, 17.02.2025 r.
Po śniadaniu wyjście do Bazyliki św. Piotra na Watykanie, Kościół św. Ducha in Sasia. Przejście do metra A stacja Ottaviano, przejazd do stacji Termini, przejście do Bazyliki św. Matki Bożej Większej i do Kościoła św. Alfonsa – obraz M.B. Nieustającej Pomocy, przejście lub przejazd do Bazyliki św. Jana na Lateranie i św. Schody. Przejazd metrem B do Bazyliki św. Pawła poza murami, powrót metrem B z przesiadką na st. Termini na metro A do st. Baldo degli Ubaldi i do hotelu.
Czytaj więcej: PIELGRZYMKA DO RZYMU