PARAFIA

POŚWIĘCENIE PÓL 2022

Niedziela  22.05.   -  Holeszów  Wieś.   godz.14.30

Poniedziałek  16.05. -  Wygnanka         godz.18.45

Wtorek  17.05. -   Dańce        godz.18.45

Środa    18.05. -    Czeputka    godz. 18.45

Czwartek  19.05. -  Romanów   godz.18.45

Piątek  20.05. –     Sosnówka    godz.18.45

Sobota  21.05.  –  Dębów   godz.18.45

Wtorek  23.05  -  Pogorzelec    godz.18.30

Środa   24.05. -   Motwica        godz. 18.45

Niedziela 29.05 -  Holeszów Osiedle  godz.14.30

                   Terminy Mszy św. z racji poświęcenia pól.

Holeszów Wieś  -  Niedziela            22.05   godz. 13.30

Romanów  -       Niedziela                29.05. godz. 10.30

Wygnanka -        Poniedziałek         06.06.   godz. 18.00 

Holeszów Osiedle – Poniedziałek     13.06.  godz. 18.00

Dańce    -                Wtorek               14.06.   godz. 18.00

Dębów    -            Piątek                    17.06.   godz. 18.00

Sosnówka -           Poniedziałek      20.06.   godz. 18.00

Pogorzelec -         Wtorek                21.06.  godz. 18.00

Czeputka  -           Środa                   22.06.   godz. 18.00

Motwica  -          Czwartek               23.06. godz. 18.00

6 URODZINY SCHOLI

 W dniu 3 maja 2022 r. nasza schola obchodziła  6 rocznicę działalności. Uroczystość rozpoczęła się udziałem wszystkich w nabożeństwie majowym  i  Mszy św. sprawowanej przez ks. Marka Kujdę. Słowo Boże czytał Maciek i Amelia, Maja zaśpiewała psalm, modlitwę wiernych czytały: Julka i  Antosia. Na zakończenie Mszy św. zostały wręczone podziękowania tym, którzy włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenia kiermaszu wielkanocnego dla Paulinki. Również Pani Monika z racji zbliżających się imienin otrzymała życzenia i piękny bukiet kwiatów. Dalsza część uroczystości odbyła się  w ogrodzie - ognisko, śpiew, zabawa, kiełbaski i tort. Gdy słońce już zaszło pięknie zabrzmiała piosenka „Cichy zapada zmrok” i uroczystość dobiegła końca.

Scholi i jej opiekunom Monice i Maksymilianowi Chudzikom życzymy wytrwałości i Bożego błogosławieństwa na kolejny rok pracy.

View the embedded image gallery online at:
http://motwica.pl/index.php/parafia#sigFreeIddb49b40d3e

IMIENINY KS. PROBOSZCZA

Dnia 25 kwietnia 2022 r. obchodził swoje imieniny ks. Proboszcz Marek Kujda.  Dość licznie zgromadzeni w kościele  Parafianie rozpoczęli przede Mszą św. modlitwę różańcową prosząc Maryję patronkę naszej parafii o zdrowie i Boże błogosławieństwo na każdy dzień dla   dostojnego Solenizanta.  Po Mszy św.  przedstawiciele dzieci:  Magda, Jaś i Tosi, a w imieniu Parafian państwo Barbara i  Sławomir Jurczukowie z Holeszowa  złożyli życzenia i wręczyli wiązanki kwiatów.  Na zakończenie wszyscy dołączyli się do  życzeń  śpiewając słynne - „Życzymy, życzymy …” i pozowali do wspólnego zdjęcia.

View the embedded image gallery online at:
http://motwica.pl/index.php/parafia#sigFreeIdc8b25630ec

PORANEK WIELKANOCNY

Wielkanoc to najważniejsze święto dla wszystkich chrześcijan. W tym czasie dzielą się oni z innymi miłością i radością ze zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

Wczesnym rankiem rozpoczęła się uroczysta Msza św. zwana rezurekcją. Usłyszeliśmy najważniejszą prawdę wiary: Chrystus zmartwychwstał, Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.

View the embedded image gallery online at:
http://motwica.pl/index.php/parafia#sigFreeIdf79c8a750d

WIELKA SOBOTA

Wielka Sobota to czas ciszy i oczekiwania na zmartwychwstanie Chrystusa.

Wielka Sobota to ostatni dzień Triduum Paschalnego. Zgodnie z tradycją od samego rana święciliśmy pokarmy na wielkanocne śniadanie. Przez cały dzień trwała adoracja Najświętszego Sakramentu przy symbolicznym grobie Pańskim.

Punktem kulminacyjnym  Wielkiej Soboty była uroczysta liturgia Wigilii Paschalnej, która rozpoczęła się od poświęcenia ognia i paschału czyli symbolu Zmartwychwstałego Chrystusa. Po liturgii słowa nastąpiła  liturgia chrzcielna, czyli odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego i poświęcenie wiernych wodą święconą. Po zakończeniu Liturgii Paschalnej przy grobie Pana Jezusa wartę zaciągnęli strażacy, a młodzież rozpoczęła adorację. 

Wszyscy czekamy na niedzielny poranek i procesję rezurekcyjną, by została ogłoszona wiadomość o Zmartwychwstaniu Chrystusa.

View the embedded image gallery online at:
http://motwica.pl/index.php/parafia#sigFreeIdf2163ce6e4

WIELKI PIĄTEK - LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ

W Wielki Piątek Kościół katolicki nie sprawuje mszy św.

Na początku uroczystości odprawiona została Droga Krzyżowa, a następnie celebrowana była Liturgia Męki Pańskiej, w czasie której odczytano  opis męki Pańskiej według Ewangelii św. Jana. i modlitwę powszechną. W wielkim skupieniu i zadumie odbywa się adoracja krzyża: przez pocałunek, uklęknięcie lub skłon.  Po zakończeniu Liturgii Pańskiej Najświętszy Sakrament  został przeniesiony do grobu Pańskiego, gdzie przez całą Wielką Sobotę będzie adorowany przez wiernych poszczególnych miejscowości.

View the embedded image gallery online at:
http://motwica.pl/index.php/parafia#sigFreeIdf7ed8b7067

WIELKI CZWARTEK

Liturgią Wielkiego Czwartku rozpoczęliśmy obchody Triduum paschalnego.

Z chwilą rozpoczęcia Mszy Wieczerzy Pańskiej  we czwartek (14.04.2022) w  pierwszym dniu Triduum Paschalnego zakończył się okres Wielkiego Postu. Wielki Czwartek w naszym katolickim kościele jest obchodzony na pamiątkę ustanowienia dwóch sakramentów: Kapłaństwa i Eucharystii.

Dlatego też,  Księża otrzymali kwiaty i życzenia; słowa podziękowania i ogromnej wdzięczności dla naszego ks. Proboszcza Marka Kujdy i o. Krzysztofa - franciszkanina z Lublina, który posługuje podczas tych Świętych Dni w naszym Kościele. Życzenia złożyli przedstawiciele Rady parafialnej, Dzieci i Władze samorządowe naszej gminy.

View the embedded image gallery online at:
http://motwica.pl/index.php/parafia#sigFreeId388c65f169

View the embedded image gallery online at:
http://motwica.pl/index.php/parafia#sigFreeId03b82a6923