OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Ogłoszenia Parafialne - V Niedziela Wielkiego Postu 26.03.2023 r.

1. Dziś po Mszy świętej o godz. 12.00 i po Gorzkich Żalach w kościele odbędzie się spotkanie dla młodzieży pragnącej przyjąć Sakrament Bierzmowania, rozdanie dzienniczków i katechizmów tym, którym zabrakło.

2. Od jutra w dni powszednie wieczorne Msze święte (jeśli są zamówione) będą odprawiane o godz. 18.00.

3. W piątek „Droga krzyżowa” o godz. 17.30 

4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca.

5. W przyszłą sobotę sprzątanie cmentarza, przypominam Pogorzelec i Dębów.

6. Za tydzień 2 kwietnia Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, podczas której wspominamy mesjański wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Do kościoła zabierzmy gałązki palm. Mszę świętą o godz. 12.00, poprzedzi procesja z  palmami wokół kościoła. Poświęcenie palm odbędzie się przed każdą Mszą św.

7. Przed kościołem w przyszłą niedzielę odbędzie się kiermasz ozdób świątecznych z przeznaczeniem na pomoc dla Paulinki.

8. Przypominam o zbiórce pieniędzy na kwiaty do grobu Pańskiego w poszczególnych wioskach.

9. Od przyszłej niedzieli powracamy do odprawiania Mszy św. w Romanowie o godz. 10.45

10. Zachęcamy do ofiarowania potrzebującym wielkopostnej jałmużny. Możemy to uczynić nabywając rozprowadzane przez Caritas Siedlecką baranki wielkanocne (10 zł.) i paschaliki (20 i 30 zł.)

11. Proszę o zgłaszanie osób chorych i będących w podeszłym wieku, którzy potrzebują przyjazdu kapłana z Panem Bogiem. Odwiedzę chorych 3 kwietnia (Wielki Poniedziałek), od godz.10.00 i 4 kwietnia (Wielki Wtorek) od godz. 10.00. Przy zgłaszaniu proszę podać: imię i nazwisko, wiek, adres i telefon kontaktowy (najlepiej komórkowy), dobrze byłoby te dane napisać na kartce i dostarczyć do kościoła czy kancelarii.

12. W najnowszym Echu Katolickim warto przeczytać: Jak rozważać Mękę Pańską? Godzinę świętą odprawił św. Jan Paweł II i wielu świętych – czym jest to nabożeństwo i jak je przeżywać? Dlaczego koła różańcowe powinny mieć pełną liczbę członków?