OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Ogłoszenia Parafialne - IV Niedziela Wielkiego Postu 19.03.2023 r.

1. Dzisiaj kończymy parafialne rekolekcje wielkopostne. Dziękuję bardzo ks. Tomaszowi Wakule za poprowadzenie tych ćwiczeń duchowych. Bóg zapłać wszystkim, którzy pomogli w ich spokojnym przebiegu. W szczególności Bóg zapłać paniom, które przygotowały księżom wyborne posiłki, P. Anieli Izdebskiej, P. Annie Bujnik i P. Krystynie Oniśk oraz paniom, które przygotowały i dostarczyły posiłki.

Dziękuję panu organiście Andrzejowi i wszystkim uczestniczącym w asystach liturgicznych.

2. Dziś po Mszy świętej o godz. 12.00 i po Gorzkich Żalach w kościele odbędzie się spotkanie dla młodzieży pragnącej przyjąć Sakrament Bierzmowania i rozdanie dzienniczków i katechizmów.

3. Jutro 20 marca - przełożoną z 19.03 - uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, Opiekuna Pana Jezusa i Kościoła świętego, patrona rodzin, zwłaszcza ojców oraz ludzi pracy i dobrej śmierci. Msze św. 7.00 i 16.30

4. W sobotę 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego oraz Dzień Świętości Życia, który rozpoczyna Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze święte o godz. 8.00 i 18.00 (godziny ze względu na spowiedź w Par. Rossosz)

5. Przed Wielkanocą musimy uporządkować cmentarz. W tym roku praca ta jest zlecona wioskom: Dębów i Pogorzelec. Proszę naszych parafian, mieszkańców tych wiosek o zgłoszenie się do Panów radnych i o zorganizowanie grupy na sobotę 1 kwietnia lub inny odpowiedni dzień.

6. Proszę o zgłaszanie osób chorych i będących w podeszłym wieku, którzy potrzebują przyjazdu kapłana z Panem Bogiem.

7. W najnowszym Echu Katolickim warto przeczytać: Kolejny zamach na św. Jana Pawła II. „Strażnicy życia” - Józef i Wiktoria Ulmowie oraz ich siedmioro dzieci, w tym jedno nienarodzone, którzy zostali rozstrzelania przez Niemców za ukrywanie Żydów, będą ogłoszeni błogosławionymi.  

8. W ostatnim tygodniu zmarł ks. kanonik Jan Liwak, w latach 1988-2011 proboszcz parafii w Opolu-Podedwórzu w naszym dekanacie.  - Wieczny odpoczynek…