OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Ogłoszenia Parafialne - Niedziela Palmowa 2.04.2023 r.

1. Dzisiejsza Niedziela Palmową czyli Meki Pańskiej, w którą wspominamy mesjański wjazd Chrystusa do Jerozolimy, rozpoczyna obchód Wielkiego Tygodnia. Dzisiaj również wypada I niedziela m-ca, po Mszy św. o godz. 8.00, w kościele, zmianka KŻR z Motwicy.

2. Spowiedź święta dla tych, którzy jeszcze nie zdążyli się pojednać z Bogiem w sakramencie pokuty i pojednania: Wielka Środa w godz. 9.00 - 11.00; Wielki Piątek od 8.00 do 10.00 i Wielka Sobota w godz. 7.30 - 9.00.

3. Nie będzie spowiedzi podczas trwania liturgii Triduum Paschalnego.

4. Porządek Triduum Paschalnego:

1) Wielki Czwartek 5 kwietnia – pamiątka ustanowienia Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Msza święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, potem przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza wystawienia i adoracja do godz. 21.00.

2) Wielki Piątek 6 kwietnia – Dzień zbawczej męki i śmierci Chrystusa Pana, nie ma Mszy świętej. Od godz. 8.00 do 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w ołtarzu wystawienia. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Ofiary na Grób Pański w Jerozolimie. Po zakończeniu liturgii adoracja Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim do godz. 21.00. Obowiązuje post ścisły i powstrzymanie się od pokarmów mięsnych. Rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego. W tym roku jest to także pierwszy piątek miesiąca. 

3) Wielka Sobota 8 kwietnia - Nie ma Mszy świętej. Kościół trwa przy Grobie Pańskim rozważając mękę, śmierć Chrystusa i Jego zstąpienie do otchłani; w modlitwie, ciszy i poście oczekuje na zmartwychwstanie. Nie spożywamy pokarmów mięsnych. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.00 do 17.30.

Błogosławieństwo pokarmów wielkanocnych: w kościele w Motwicy o godz. 8.00, 9.00 i 12.00; w pozostałych miejscowościach od. 10.00 – jeden z księży Sosnówka, Romanów i Czeputka, drugi ksiądz Holeszów Osiedle, Dębów i Pogorzelec i kleryk Karol:Wygnanka, Dańce, Holeszów kaplica.

4) Obchód Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczniemy celebracją Liturgii Wigilii Paschalnej o godz. 18. 00, podczas której zostaną odnowione przyrzeczenia chrzcielne (prosimy o przyniesienie świec). 

5. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego 9 kwietnia, Rezurekcja o godz. 6.00 rozpocznie sią procesją z Najświętszym Sakramentem, Chrystusem Zmartwychwstałym (3 razy wokół kościoła).

6. Zapraszam strażaków do czuwania przy grobie Pańskim

7. W Poniedziałek Wielkanocny taca na KUL i wyższe uczelnie i szkoły katolickie w naszej diecezji.  

8. Są ciągle do nabycia, rozprowadzane przez Caritas Siedlecką baranki wielkanocne (10 zł.), paschaliki (20 i 30 zł.).

9. Dziękuję bardzo serdecznie osobom, które wzięły udział przy sprzątaniu cmentarza w dniu 1.04.2023 r. a były to:

Pogorzelec:

Mirosław i Katarzyna Łobacz, Sławomir i Renata Maksymiuk, Ryszard i Przemysław Klimiuk, Adrian i Aniela Wołosiuk,Maria Chomiuk, Małgorzata Zaleszczyk,  Ryszard i Jadwiga Sołoń,  Jakub Bań, Miroaław i Grażyna Wawryszuk.

Dębów:

Daniel Tarasiuk, Czesław Lichacz,  Adam i Ewa Łukaszuk, Edyta Kowalewska, Piotr Cenian, Mateusz Siwko, Mateusz Gromysz, Stanisław Sokołowski, Zdzisław Hołownia, Jan i Krzysztof Rudko.

Przypominamy wszystkim o obowiązku zachowania porządku na naszym parafialnym cmentarzu: należy koniecznie segregować śmieci i wrzucać do wyznaczonych na to, oznakowanych pojemników na śmieci i opady.