OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Ogłoszenia Parafialne - III Niedziela Wielkiego Postu 12.03.2023 r.

1. Oświadczenie Przewodniczącego KEP w związku z ostatnimi, coraz liczniejszymi i prymitywnymi atakami, wymierzonymi w osobę św. Jana Pawła II i wcześniej Biskupa krakowskiego Kard. Karola Wojtyłę ze strony wrogów wiary i Kościoła w naszej Ojczyźnie.(przeczytać). Na stronie internetowej naszej parafii znajduje się ten tekst oraz inicjatywy jakie możemy podjąć w obronie naszego rodaka i największego Polaka w historii Św. Jana Pawła II.

2. Dziś po Mszy świętej o godz. 12.00 i po Gorzkich Żalach w kościele odbędzie się spotkanie dla młodzieży pragnącej przyjąć Sakrament Bierzmowania.

3. Jutro 13 marca przypada 10. rocznica wyboru papieża Franciszka. Codzienną modlitwą wspierajmy Ojca Świętego w jego apostolskiej posłudze. 

4. W przyszły piątek 17 marca rozpoczną się w naszej parafiitrzydniowe rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Tomasz Wakuła, Kapelan Szpitala w Siedlcach. Prosimy wszystkich o modlitwę oraz ofiarowanie postu i codziennych trudności w intencjach rekolekcji i ks. rekolekcjonisty. Skorzystajmy wszyscy z czasu łaski, jaki Pan Bóg nam daje, i przyjdźmy pojednać się z Bogiem i ze sobą; odnówmy naszą wiarę i miłość. Zachęćmy innych do udziału w rekolekcjach i pomóżmy osobom starszym i dzieciom w nich uczestniczyć. Nasze nawrócenie i owoce rekolekcji polecajmy wstawiennictwu Matki Bożej, św. Józefa św. Jana Pawła II i błog. Męczenników Podlaskich.

Program Rekolekcji znajduje się w gablocie na ścianie kościoła i na stronie internetowej naszej parafii i jest włączony w harmonogram odprawianych intencji mszalnych.

5. Do osób chorych ze spowiedzią i Komunią św. udam się w późniejszym czasie przed Świętami Wielkanocnymi, termin będzie ogłoszony.

6. W najnowszym Echu Katolickim warto przeczytać: Jak się modlić i co zrobić, aby modlitwa była żywa i owocna? Na czym polega dobra spowiedź i jakieznaczenie ma spowiedź wielkanocna? Relację z Kongresu Różańcowego w Radzyniu Podlaskim i marszów na orientację w Wisznicach.

 

Wydział Duszpasterski

Kurii diecezjalnej Siedleckiej

ul. Piłsudskiego 62

08-110 Siedlce

25-6332160; 25-6442195 (notariat); fax 25-6448744
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; www.diecezja.siedlce.pl

L.dz 263/2023                                                                                                                                         Siedlce, dn. 9.03.2023 r.

KOMUNIKAT

Dnia 9 marca br. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Abp Stanisław Gądecki w wydanym oświadczeniu wezwał: „wszystkich ludzi dobrej woli, by nie niszczyć wspólnego dobra, a do takiego należy niewątpliwie dziedzictwo Jana Pawła II” i podkreślił, że „Polacy winni pamiętać o błogosławieństwie, jakie Opatrzność dała nam za sprawą tego Papieża”. Odpowiadając na to wezwanie Biskup  Siedlecki Kazimierz Gurda prosi duszpasterzy oraz wszystkich wiernych świeckich naszej diecezji o aktywne włączenie się w troskę o ochronę świętości i wielkości osoby św. Jana Pawła II.

Zachęcamy, aby podjąć różnego rodzaju działania, które wypływając z wiary, zaowocują duchowym wzrostem. Okazją ku temu niech będą inicjatywy duszpasterskie ukazujące wielkość i świętość Papieża, naszego Rodaka.

Zapraszam do:

- pogłębiania znajomości Jego nauczania i podjęcia refleksji nad nim;

- sprawdzania wiarygodności informacji odnoszących się do osoby i życia Papieża Polaka w wiarygodnych źródłach tak, by uniknąć tzw. fake news;

- gromadzenia się na modlitwie za Ojczyznę przy pomnikach i wizerunkach przedstawiających Ojca Świętego. Zachęcamy do zapalania zniczy, których światło jest, dla nas wierzących, symbolem Prawdy; 

- przeprowadzania nabożeństw ku czci Świętego, szczególnie w parafiach posiadających Jego relikwie;

- przeżywania Nabożeństw Drogi Krzyżowej, przygotowując rozważania oparte na nauczaniu św. Jana Pawła II;

- gromadzenia się wiernych – a szczególnie członków grup parafialnych, ruchów i stowarzyszeń – na wspólnej modlitwie w intencji ochrony świętości i wielkości osoby św. Jana Pawła II;

- podjęcia działań edukacyjnych – szczególnie w szkołach noszących imię św. Jana Pawła II oraz szkołach katolickich – ukazujących dziedzictwo i świętość Jego życia;

- wezwania parafian, by swoje ćwiczenia wielkopostne podejmowali w intencji wynagradzającej za profanowanie wizerunków Ojca Świętego;

- dzielenia się świadectwem wiary wypływającym z doświadczenia świętości osoby Jana Pawła II.

Ks. Mariusz Zaniewicz

Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego