OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Ogłoszenia Parafialne - VII Niedziela Zwykła 19.02.2023 r.

1. W dzisiejszą niedzielę, ostatnią niedzielę przed Okresem Wielkiego Postu, rozpoczyna się 56. Tydzień Modlitw o TrzeźwośćNarodu.Świadomi skutków nietrzeźwości tak wielu naszych rodaków, podejmijmy solidarny wysiłek moralnej odnowy Polski. Wynagradzajmy Panu Bogu za grzechy pijaństwa i alkoholizmu. Przez modlitwę i ofiarę abstynencji od alkoholu upraszajmy trzeźwość osobom zniewolonym przez alkohol i inne nałogi.

2. W tym tygodniu 19 lutego w Środę Popielcową rozpoczyna się Okres Wielkiego Postu. Msze święte z pokutym obrzędem posypania głów popiołem o godz. 10.00 i 17.00. W Popielec obowiązuje post ścisły i powstrzymanie się od pokarmów mięsnych.

3. Zachęcam wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych: Drogi Krzyżowej – w piątki o godz. 16.30 (po zakończeniu Drogi Krzyżowej będzie sprawowana Msza święta) i Gorzkich żali – w niedziele po Mszy świętej o godz. 12.00. Niech liczne i pobożne uczestnictwo w tych nabożeństwach pobudzi nas do pokuty za grzechy i do nawrócenia. 

4. W piątek 24 lutego mija rok od wybuchu wojny na Ukrainie. Módlmy się o ustanie wojny i nastanie sprawiedliwego pokoju oraz za wszystkich cierpiących z powodu wojny (Apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski).

5. Bóg zapłać za ofiary zebrane w ostatnią w niedzielę: do puszek na pomoc po trzęsieniu ziemi w Syrii i Turcji – 1240 zł. W przyszłą niedzielę 26 lutego taca na cele inwestycyjne w diecezji siedleckiej i puszka na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie.

6. W sobotę 4 marca w Radzyniu Podlaskim odbędzie się Diecezjalny Kongres Różańcowy. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu. Będziezorganizowany wspólny wyjazd autokarem albo busem, bliższych informacji udziela i zapisy przyjmuje p. Elżbieta Kuchta.

7. W imieniu państwa Tarasiuków i Komitetu Społecznego: „Razem dla Serduszka Paulinki” pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy przygotowali pyszne smakołyki na kiermasz w minioną niedzielę oraz tym, którzy wsparli zbiórkę kupując wyborne wypieki. Udało się zebrać 8625 zł. Za wszelką pomoc serdeczne Bóg zapłać.

8. Zapowiedzi: Borodziej Tomasz Edward, kawaler, zam. w Pruszkowie parafia św. Kazimierza, pochodzący z naszej parafii z Dańc i Pisiewicz Ilona Milena, panna, zam. w Pruszkowie parafia św. Kazimierza, zapowiedź druga.

Kto by wiedział o nieprawidłowościach i przeszkodach kanonicznych, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić proboszcza.

9. Spotkanie rady parafialnej – krótkie – we środę po Mszy wieczorowej.

10. W najnowszym Echu Katolickim warto przeczytać: Mój patron na Wielki Post. Źle pojęta wolność prowadzi do zniewolenia. Trudna miłość – jak rozumieć wezwanie Jezusa do nastawiania drugiego policzka wyjaśnia o. prof. Jacek Salij.