OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Ogłoszenia Parafialne - I Niedziela Wielkiego Postu 26.02.2023 r.

1. W owocne przeżywanie czasu Wielkiego Postu wprowadza nas czytany dziś podczas Mszy świętych List pasterski biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy.

2. Ofiary złożone z okazji wizyty duszpasterskiej w tym roku wyniosły  57 240 zł. Bóg zapłać.

3.Zachęcam wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej – w piątki o godz. 16.30 (po zakończeniu Drogi Krzyżowej będzie sprawowana Msza święta) i Gorzkich żali – w niedziele po Mszy świętej o godz. 12.00.

4. Uwaga! Uczestniczenie w Drodze Krzyżowej jest warunkiem dopuszczenia do sakramentu Bierzmowania uczniów klas siódmych i ósmych.

5. W tym tygodniu przeżywamy: pierwszy czwartek miesiąca pierwszy piątek i pierwszą sobotę. W piątek spowiedź od godz. 16.00

6. W sobotę 4 marca – w liturgiczne święto św. Kazimierza królewicza, pamiętajmy w modlitwie o pasterzu naszej diecezji biskupie Kazimierzu Gurdzie z racji jego imienin.  

7. W przyszłą niedzielę 5 marca w Kościele w Polsce obchodzimy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami; ofiary zebrane do puszek będą przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom. 

8. Dziś taca na cele inwestycyjne w diecezji siedleckiej i puszka na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie. 

9.  W najnowszym Echu Katolickim warto przeczytać: Wielkopostne postanowienia to wyraz naszej miłości i tęsknoty do Boga. Świadectwo wdowy konsekrowanej o jej drodze i miłości do Kościoła. Jak odmawiać Różaniec w ramach koła różańcowego? Nie możemy zobojętnieć wobec wojny na Ukrainie.

10. W tym tygodniu do Pana odszedł śp. Jan Stanisław Chilczuk z Motwicy (l. 87)  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Intencje Apostolstwa Modlitwy na marzec 2023 r.: 

Papieska – Za tych, którzy cierpią z powodu zła zadanego przez członków wspólnot kościelnych, aby w tym samym Kościele znaleźli konkretną odpowiedź na swój ból i cierpienie. 

Diecezjalna i parafialna -  Za poczęte dzieci, aby mogły się rozwijać pod troskliwą opieką rodziców, o poszanowanie życia ludzkiego od poczęcia aż do naturalnej śmierci.