OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Ogłoszenia Parafialne - VI Niedziela Zwykła 12.02.2023 r.

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako dzień gorącej modlitwy i bratniej solidarności z mieszkańcami Syrii i Turcji, którzy kilka dni temu doświadczyli tragicznego w skutkach trzęsienia ziemi. Poruszeni ich cierpieniem i nieszczęściem, odpowiadając na apel Ojca Świętego i Pasterza naszej diecezji biskupa Kazimierza Gurdy, błagamy dla nich o miłosierdzie i spieszymy z pomocą materialną, składając ofiary do puszek.

2. W piątek zakończyłem wizytę duszpasterską w naszej parafii. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się zorganizowania tegorocznej kolędy, a szczególnie: radnym naszej parafii, wszystkim, którzy podwozili mnie, szczególnie do parafian na koloniach, rodzinom w których jadłem posiłki i wszystkim Wam siostry i bracia w wierze, za bardzo uprzejme i serdeczne przyjęcie mnie w waszych domach. Bóg zapłać za ofiary, które złożyliście, będą one, jak ustaliliśmy, przeznaczone na ocieplenie plebanii.

Jeszcze raz Bóg zapłać za waszą dobroć, otwartość i wiarę.

3. Zapowiedzi: Borodziej Tomasz Edward, kawaler, zam. w Pruszkowie parafia św. Kazimierza, pochodzący z naszej parafii z Dańc i Pisiewicz Ilona Milena, panna, zam. w Pruszkowie parafia św. Kazimierza, zapowiedź pierwsza. Kto by wiedział o nieprawidłowościach i przeszkodach kanonicznych, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić proboszcza.

4. Przed kościołem jest zorganizowany kiermasz „ciast wybornych”, jako pomoc finansowa na leczenie naszej Paulinki

5. W najnowszym Echu Katolickim warto przeczytać: Dekalog nigdy nie straci na aktualności: zabić można także słowem, kradzieżą jest przywłaszczenie cudzej pracy. Narzekamy na brak czasu, a tyle czasu marnujemy przez bezmyślne korzystanie z internetu.  Cierpienie i choroba łączy ludzi i jest próbą dla wiary. Dzieciom polecamy nowy „Promyczek dobra”.