OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Ogłoszenia Parafialne XXXII Niedziela Zwykła 6.11.2022 r.

1.  W piątek 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości (104. rocznicę odzyskania niepodległości). Zapraszamy wszystkich na okolicznościową Mszę świętą w intencji naszej Ojczyzny o godz. 12.00. W tym dniu będzie jeszcze sprawowana Msza święta o godz. 9.00 i o godz. 17.00 Wypominkowa,            (o 16.30 wypominki – Romanów).

Pamiętajmy, aby z racji naszego Święta narodowego wywiesić na naszych domach biało-czerwoną flagę.

Na mocy dyspensy biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy można spożywać pokarmy mięsne. Korzystający z dyspensy powinni w tym dniu się pomodlić według intencji Ojca Świętego i zastąpić wstrzemięźliwość uczynkami miłosierdzia.

2. W przyszłą niedzielę 13 listopada obchodzimy Światowy Dzień Ubogich – taca dla Caritas Diecezji Siedleckiej oraz Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym – puszka na pomoc prześladowanym.

3. 13 listopada jest to ostatnia niedziela z Mszą św. odprawianą w Romanowie. Powrócimy na wiosnę w Niedzielę Palmową 2 kwietnia 2023 roku

4. Echo katolickie proponuje: Jak zyskiwać odpusty za zmarłych? Czy w niebie zobaczymy swoich bliskich zmarłych? Wizje dotyczące Polski sługi Bożej Wandy Malczewskiej - które z nich się spełniły? Sylwetki duchownych naszej diecezji zmarłych w minionym roku.