OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Ogłoszenia Parafialne XXXI Niedziela Zwykła 30.10.2022 r.

1. We wtorek 1 listopada obchodzimy radosną Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte o godz. 9.00, 11.00. W Uroczystość W. Świętych mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy świętej. Po Mszy świętej sprawowanej o godz. 11.00 wyruszy z kościoła na cmentarz - procesja, gdzie zostaną odmówione modlitwy za zmarłych, a na zakończenie pobłogosławione będą krzyże na nowych pomnikach. 

2.W środę 2 listopada obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, popularnie zwane Dzień zaduszny. Msze święte o godz. 9.00, 11.00 w Holeszowie, po Mszy św. procesja na cmentarz w Holeszowie i o 16.00 Msza św. odprawiana na cmentarzu w Motwicy.

3.Jako ludzie wierzący w życie wieczne i zmartwychwstanie ciała nie zapominajmy, że najlepszym sposobem uczczenia, okazania miłości i niesienia pomocy osobom zmarłych są dary duchowe: ofiara Mszy świętej, Komunia święta, modlitwa - i o to przede wszystkim zadbajmy.

4. Za zmarłych polecanych w Wypominkach będziemy modli się:

                        czwartek 3 listopada o godz. 16.30 Czeputka

                        piątek 4 listopada o godz. 16.30 Dańce

Pozostałe wioski w przyszłym tygodniu.

5. W dniach od dnia 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny dla zmarłych za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Dla uzyskania odpustu zupełnego wymagany jest stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii świętej, wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, modlitwa według intencji Ojca Świętego oraz wzbudzenie takiej intencji.

6. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek miesiąca, pierwszy piątek i pierwsza sobota. Spowiedź w piątek od 15.30

7. W sobotę wyjazd do WSD diecezji siedleckiej w Opolu Nowym na spektakl „Dobry jak chleb” godz. 12.00 z Motwicy.

8. W przyszłą niedzielę, pierwszą miesiąca, o godz. 7.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, po Mszy św. zmianka różańcowa, Kół Różańcowych z Motwicy.

9. Msze św. w Romanowie będą odprawiane do niedzieli 13 listopada włącznie.

8.W nowym Echu Katolickim polecamy: Czy święci mają wady? W jaki sposób nam towarzyszą i pomagają? Dobra śmierć – co oznacza i dlaczego powinniśmy się modlić o dobrą śmierć? „Nie liczmy na moralność Zachodu” – rozmowę z prof. KUL Mieczysławem Rybą. Materiały formacyjne dla Kół Różańcowych. Echo dzieci – św. Dominik Savio, patron  ministrantów  i krzyżówka ze świętymi.