OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Ogłoszenia Parafialne XXXIII Niedziela Zwykła 13.11.2022 r.

1. W dzisiejszą niedzielę, przedostatnią w roku liturgicznym, obchodzimy:  

* VI Światowy Dzień Ubogich – na Mszach świętych czytany jest List pasterski biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy; taca dla Caritas Diecezji Siedleckiej.

* XIV Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym, organizowany przez Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” - w tym roku jest on poświęcony pomocy chrześcijanom na Ukrainie, gdzie wciąż trwa zbrodnicza wojna, ginie i cierpi wiele ludzi. Nasza modlitwa i ofiary zebrane do puszek niech będą darem miłosierdzia i wyrazem naszej solidarności z umęczonym narodem ukraińskim.

* Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych – otoczmy modlitwą tych, którzy zginęli w wypadkach lub zostali ranni, a także ich rodziny i bliskich. 

2. W piątek 18 listopada przypada liturgiczne wspomnienie błog. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, patronki KSM i Ruchu Czystych Serc.

3. W przyszłą niedzielę 20 listopada, ostatnią w roku liturgicznym Kościoła katolickiego, obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata; jest to patronalne Święto Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

4. W naszej parafii w Holeszowie odbędzie się tradycyjnie Odpust. Msza św. odpustowa o 10.00 i procesja na zewnętrz kaplicy, o ile pozwoli na to pogoda.

5. Bardzo dziękuję parafianom z Dańc i Czeputki pod wodzą radnych parafialnych pp. Janusza Pawlika i Dariusza Osypiuka, za ponowne uprzątnięcie naszego cmentarza parafialnego. Bardzo proszę o wrzucanie śmieci do odpowiednich kontenerów (segregacja), tych w których jest miejsce, nawet jeśli są one trochę oddalone od Państwa grobu, tzn.: należy sprawdzić czy w drugim kontenerze jest wolne miejsce. Dbajmy o czystość na całym miejscu spoczynku naszych bliskich, a nie tylko wokół własnego grobu.

6. Do nabycia są: Kalendarz Rolnika 36 zł., kalendarz misyjny ścienny 5 zł., Kalendarz Obrońców Życia 10 zł. i inne pisma za „co łaska”.

7. W Echu Katolickim – kto kupi ten przeczyta,  a jest co… .