OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Ogłoszenia Parafialne XXVIII Niedziela Zwykła 9.10.2022 r.

Dziś dla celów statystycznych Kościoła katolickiego w Polsce odbywa się liczenie osób uczestniczących we Mszy świętej i przystępujących do Komunii świętej.

  1. W czwartek 13 października Msza św. o godz. 16.00, a o 16.30 ostatni w tym roku różaniec fatimski. Patronem dnia jest błog. Honorat Koźmiński (1829-1916), kapłan z zakonu kapucynów, pochodzący w Białej Podlaskiej.
  2. W piątek 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Modlimy się z wdzięcznością za nauczycieli i pracowników oświaty.
  3. W przyszłą niedzielę 16 października, pod hasłem: „Blask prawdy” obchodzony będzie XXII Dzień Papieski. W jego przeżywanie wprowadza nas List pasterski Episkopatu Polski, który przypomina nam nierozerwalny związek istniejący pomiędzy prawdą, dobrem i wolnością oraz podkreśla potrzebę nieustannej troski o formację sumienia. Tradycyjnie już będzie on połączony ze zbiórką ofiar do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia – na stypendia dla uboższej młodzieży.
  4. Przypominamy: różaniec ze szczególnym udziałem dzieci i młodzieży, scholi i ministrantów oraz kandydatów do I komunii św. w każdą niedzielę o 11.30 oraz we wtorki i czwartki o 16.30. W tym roku naszej modlitwie  towarzyszy postać bł. Pauliny Jaricot oraz hasło: „UCZYNIĆ RÓŻANIEC MODLITWĄ WSZYSTKICH”.
  5.  W sobotę 15 października o godz. 10.30, zapraszamy wszystkich ministrantów i kandydatów na ministrantów, na zbiórkę ministrancką w kościele w Motwicy.