OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Ogłoszenia Parafialne XXIX Niedziela Zwykła 16.10.2022 r.

 

  1. W dzisiejszą niedzielę16 października, pod hasłem: „Blask prawdy” obchodzony będzieXXII Dzień Papieski. Tradycyjnie już jest on połączony ze zbiórką ofiar do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia – na stypendia dla uboższej młodzieży.
  2. W wtorek 18 października w liturgiczne święto św. Łukasza Ewangelisty obchodzimy dzień modlitw za prawników służby zdrowia.
  3. W sobotę 22 października, nasz kleryk III roku, Karol Dawidiuk otrzyma sutannę, czyli będzie miał tzw. „Obłóczyny”. Jako jego proboszcz zostałem zaproszony na tę uroczystość. W związku z tym nabożeństwo różańcowe będzie odprawione po Mszy św. o godz. 7.30.
  4. Za tydzień23październikabędziemy przeżywać Niedzielę misyjną pod hasłem: „Będziecie Moimi świadkami”, taca będzie przeznaczona na misje święte.
  5. W listopadzie (data i godzina będą podane w przyszłą niedzielę) zorganizowany zostanie wyjazd na przedstawienie przygotowane przez alumnów Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej pt. „Dobry jak chleb”, poświęcone osobie św. Brata Alberta Chmielowskiego.
  6. Na stoliku pod chórem, są już kartki wspominkowe na Zaduszki. Prosimy, aby nie odkładać na ostatnią chwilę porządkowania grobów na Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny.Podczas sprzątania trzeba koniecznie segregować śmieci (kwiaty plastikowe do kontenera z plastikiem)Zachowajmy także szlachetny umiar w dekorowaniu grobów. Kontenery już są prawie pełne i w tym tygodniu (prawdopodobnie) będą wywiezione.
  7. W nowym Echu Katolickim warto przeczytać: „Żyliśmy obok papieża, który był święty na co dzień” – specjalnie dla „Echa Katolickiego” świętego Jana Pawła II wspomina jego osobisty sekretarz kard. Stanisław Dziwisz. Wiara trzyma nie przy życiu, a Jan Paweł II szalenie inspiruje – rozmowę z aktorem Jerzym Zelnikiem. Czy w dzisiejszym biznesie i polityce jest miejsce na etykę?
  8. Parafia Wisznice organizuje w sobotę 12 listopada pielgrzymkę śladami bł. Prymasa Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej. Koszt wyjazdu 200 zł.