OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA 30.04.2023 R.

1. Dziś w 4. Niedzielę Wielkanocną - Niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczyna się 60. Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Podczas Mszy świętych czytany jest List pasterski biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy zachęcający nas do ufnej i gorącej modlitwy o nowe powołania do służby Bożej w Kościele, za nasze Wyższe Seminarium Duchowne i przygotowujących się tam do przyszłej kapłańskiej posługi. Taca na utrzymanie Wyższego Seminarium Diecezji Siedleckiej.

2. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy również Dzień Modlitwy za Kierowców i wszystkich poruszających się po drogach. 

3. Od przyszłej niedzieli 7 maja Msza święta o godz. 12 będzie odprawiana 12.30. Jest to I niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 8 zmianka różańcowa KŻR w Motwicy

4. Jutro rozpoczynają się nabożeństwa majowe, które będą odprawiane: w dni powszednie o godz. 17.30 (bezpośrednio po zakończeniu nabożeństwa będzie sprawowana Msza święta), w niedziele po Mszy świętej o godz. 12.30. Pielęgnujmy i nie pozwólmy, aby zanikał piękny polski zwyczaj śpiewania lub odmawiania Litanii Loretańskiej przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach i w naszych domach.

5. W środę 3 maja obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski i Polskie Święto Narodowe – 122. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zapraszamy wszystkich na uroczystą Mszę świętą dziękczynno-błagalną w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny o godz. 11.00

6. W czwartek 4 maja po Mszy świętej o godz. 18.00 w kościele spotkanie dla dzieci i ich rodziców, przygotowujących się od I Komunii. W tym dniu Kościół czci św. Floriana, męczennika, patrona strażaków.

7. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek miesiąca pierwszy piątek i pierwsza sobota. 

8. W niedzielę za tydzień 7 maja odbędzie się XII Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Sanktuarium MB Królowej Rodzin w Parczewie. O godz. 10.30 w Bazylice Parczewskiej Eucharystia w intencji rodzina pod przewodnictwem biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy. W imieniu Pasterza diecezji zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu także rodziny naszej parafii.

  9. Nasza Parafia organizuje jednodniową pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w polskim Loretto dnia 13 maja 2023 r. (sobota). Wyjazd z parkingu przed kościołem o godz. 6.00, Koszt autokaru to 60 zł. przy 27 osobach. [Oczywiście w zależności od liczby osób chętnych, zależeć będzie wielkość autobusu i koszt.] Zapisy do 8 maja u Pani Zelatorki Elżbiety Kuchty, tel. 512 446 234

10. W ostatnim Echu Katolickim warto przeczytać: Takich mamy kapłanów, jakich sobie wymodlimy – o potrzebie nieustannej modlitwy o nowe powołania. Szatan działa w zaciszu, czy dzisiaj człowiek jest w stanie świadomie podpisać pakt z diabłem – rozmowę z koordynatorem księży egzorcystów z ramienia KEP. Comiesięczne materiały dla Kół Różańcowych – dlaczego koło różańcowe powinno mieć swego patrona? Polecamy także majowy numer Rycerza Niepokalanej.