OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Ogłoszenia Parafialne - III Niedziela Zwykła 22.01.2023 r.

1. Przeżywamy dziś po raz kolejny Niedzielę Słowa Bożego. Niech przyczyni się ona do większego umiłowania Pisma świętego dla wzrostu wiary każdego z nas, pełniejszego uczestniczenia w świętej liturgii  oraz czynnego uczestnictwa z życiu i misji Kościoła Chrystusowego. Papież  Franciszek ogłaszając ustanowienie Niedzieli Słowa Bożego napisał, że Dzień poświęcony Biblii nie powinien być „raz w roku”, ale w każdym dniu roku.

  2. Jutro 23 stycznia obchodzimy liturgiczne wspomnienie  błog. Męczenników Podlaskich, Wincentego Lewoniuka i Jego Towarzyszy. Główne uroczystości diecezjalne odbędą się w Sanktuarium w Pratulinie. Parafia w Wisznicach otrzyma relikwie Bł. Męczenników z Pratulina.

3. We wtorek 24 stycznia przypada wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, patrona dziennikarzy i pracowników mediów. 

 4. W środę 25 stycznia Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła; zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Kościoła.

5. Dziś przypada 160. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego, bohaterskiego zrywu Polaków do walki o niepodległość naszej Ojczyzny w 1863 roku. Zachowajmy wdzięczną pamięć o tych, którzy wówczas dla wolności naszej Ojczyzny poświęcili swoje życie; prośmy dobrego Boga o wieczną nagrodę dla nich i wciąż módlmy się za Polskę.

6. Wizyta duszpasterska w nadchodzącym tygodniu odwołana.

7. Wójt Gminy Sosnówka, Proboszcz Par. pw. Św. Mikołaja w Rozwadówce, Gminny Ośrodek Kultury w Sosnówce, zapraszają na koncert kolęd“Lulajże Jezuniu”28 stycznia 2023 o godz. 17.00 w Kościele w Rozwadówce. Będzie również Zbiórka pieniędzy na rzecz Paulinki Tarasiuk.