OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Ogłoszenia Parafialne XXI Niedziela Zwykła 21.08.2022 r.

1. W sobotę 27 sierpnia odbędzie się Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Leśnej Podlaskiej. Zapisy na wyjazd na pielgrzymkę przyjmuje p. Elżbieta Kuchta. Prosimy chętnych, aby jak najszybciej się zapisać, gdyż w zależności od liczby pielgrzymów będzie zamawiany odpowiedni autobus lub bus.

2. Ks. rektor Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej Mariusz Świder informuje, że dniach 29 sierpnia - 3 września br. odbędzie się rekrutacja kandydatów do Seminarium. Jak dotąd do naszego Seminarium zgłosiło się tylko 2 kandydatów. Nie ustawajmy w modlitwie o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Młodych ludzi, którzy słyszą w sercu głos powołania, także z naszej parafii, prosimy, o zaufanie Jezusowi i odwagę w przyjęciu daru powołania.

3. W liturgii tygodnia obchodzimy: 22 sierpnia – wspomn. NMP Królowej; 24 sierpnia – Święto św. Bartłomieja Apostoła; 26 sierpnia – Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej (z racji uroczystości nie obowiązujewstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych).

4. Przypominamy o sprzątaniu cmentarza parafialnego, które odbędzie się 27 sierpnia (sobota) od godz. 8.00. Tym razem ta praca przypada parafianom z wiosek Dańce i Czeputka. Proszę stawić się z własnym sprzętem

W dniu 17 sierpnia grupa 33 pielgrzymów z naszej parafii i parafii Opola – Podedwórza udała się do podlaskiego Sanktuarium Maryjnego w Kodniu i do Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Pratulinie, Dziękujemy za duchowe przewodniczenie ks. Mateuszowi Sudewiczowi, wikariuszowi z Wisznic oraz za organizację paniom Monice i Elżbiecie. Opis pielgrzymki znajduje się na stronie internetowej parafii i na facebooku. Pielgrzymi zamówili Mszę św., która będzie odprawiona w naszym kościele 30 sierpnia o godzinie 7.30

5. Dzisiaj po Mszy św. o godzinie 12.00 odbędzie się różaniec w intencji zmarłej rok temu śp. Marty Brodzkiej.

6. W nowym Echu Katolickim warto przeczytać: 20 lat temu św. Jan Paweł II zawierzył świat Bożemu Miłosierdziu - co ten akt oznacza dla nas dzisiaj? Czego dzisiejszych rodziców, patrzących z bólem, jak ich dzieci odchodzą od Boga i Kościoła, może nauczyć św. Monika? Relacja z pogrzebu ks. Jana Zaleszczyka.