Wednesday the 28th - - Hostgator Coupon
  • Description slide 1

  • Description slide 2

  • Description slide 3

  • Description slide 4

Zapraszamy na nową stronę szkoły http://spmotwica.pl/

„Lipka” i „W moim ogródeczku” to utwory, które w wykonaniu naszych uczniów zabrzmiały  26 czerwca 2022 r. podczas „Nocy Świętojańskiej” w Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie.

24 czerwca 2022 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022. Tradycyjne rozpoczęło się ono mszą świętą podczas, której delegacja naszej szkoły podziękowała odchodzącemu proboszczowi Markowi Kujdzie za opiekę duszpasterską nad naszą szkołą. Następnie na placu szkolnym odbyło się podsumowanie minionego roku szkolnego. Wręczono nagrody przyznane przez Wójta Gminy Sosnówka, świadectwa z biało-czerwonym paskiem, nagrody książkowe, nagrody za czytelnictwo, zbiórkę nakrętek. W dalszej części odbyło się pożegnanie odchodzącej klasy 8 . Podczas akademii został również pożegnany pan Przemek Kolada, który przez 7 lat uczył języka angielskiego w naszej szkole.

21 czerwca 2022 r. odbyła się wycieczka klas 0-3 do Chełma i Zamościa w ramach programu „Poznaj Polskę”. Pierwszym punktem wycieczki było chełmskie podziemie kredowe, gdzie dzieci spotkały Ducha Bielucha. W Zamościu zwiedziły Rynek Starego Miasta, Prochownię, Muzeum Fortyfikacji i Broni „Arsenał”. Ostatnim etapem naszej wycieczki była wizyta w Ogrodzie Zoologicznym.

20.06.2022 r. w ramach Dnia Pustej Klasy uczyliśmy się na boisku szkolnym. Pani dyrektor, która jest również ratownikiem kwalifikowanej pierwszej pomocy, poprowadziła warsztaty, podczas których uczniowie poznawali podstawy pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczyli się układać osobę w pozycji bezpiecznej, sprawdzać oddech i tętno. Ćwiczyli RKO na fantomie. Dowiedzieli się jak postępować w przypadku zakrztuszenia oraz jak rozpoznać udar. Omawiali również zasady wzywania pogotowia ratunkowego.

Odsłon artykułów:
1745612

Odwiedza nas 48 gości oraz 0 użytkowników.