Informacja dla uczniów

Drodzy Uczniowie!

Od jutra Wasza edukacja przenosi się do sieci. Nie wiemy, jak długo to potrwa (mamy nadzieję, że rzeczywiście tylko do 10 kwietnia, ale jak wiecie dalsze przesunięcia tego terminu nie są wykluczone). Dlatego bardzo ważne jest, byście podeszli do tego z rozsądkiem i powagą. Wykorzystajcie wsparcie swoich nauczycieli i rodziców. Mimo, że pracujecie w domu, macie takie same obowiązki jak w szkole: codzienna nauka, przygotowywanie się do zajęć, odrabianie prac domowych, uczestniczenie w lekcjach.

Wasi nauczyciele ostatnie dwa tygodnie spędzili bardzo pracowicie, by zapewnić Wam zdalne kształcenie na najwyższym możliwym poziomie. Mogliby zlecić samodzielne zrealizowanie kolejnego tematu i rozwiązanie zadań, jednak chcą ułatwić Wam naukę poprzez podsyłanie materiałów wyjaśniających nowe zagadnienia. Nie zdecydowaliśmy się na prowadzenie zajęć online mając na uwadze nie zawsze dobrą jakość połączenia internetowego oraz fakt, że część z Was ma rodzeństwo, które też się uczy, a nie zawsze macie możliwość jednoczesnego korzystania ze sprzętu komputerowego. Nie chcemy też byście pół dnia spędzali przy komputerze.

W zaproponowanej przez nas formie możecie realizować zajęcia w dowolnym momencie dnia. Możecie zrobić przerwę, gdy tego potrzebujecie, skonsultować się z nauczycielem. Pamiętajcie tylko, że daną lekcję musicie uruchomić w dniu, w którym zostanie Wam udostępniona. Zadania możecie przesyłać nauczycielom do czasu uruchomienia kolejnej lekcji z tego samego przedmiotu, ale uruchomić zajęcia musicie w dniu publikacji. Szczegółowe informacje od nauczycieli poszczególnych przedmiotów macie na stronie:

https://sites.google.com/view/spmotwica/zasady-zdalnego-nauczania?authuser=0

Jeśli macie problem z uruchomieniem jakiegoś materiału czy aplikacji, poproście o pomoc rodziców lub piszcie do mnie.

Dbajcie o siebie i swoje zdrowie! 

M. Sidor

 

Szczegółowe informacje odnośnie dostępu do materiałów znajdują się tutaj:

https://sites.google.com/view/spmotwica/zasady-zdalnego-nauczania

 

Proszę dokładnie dzisiaj przećwiczyć uruchamianie materiałów.